השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אפשרויות משלוח לבחירה בקופה

  • משלוח רגיל

האם תאורה סולארית עובדת בחורף?

הרבה אנשים חוששים להשקיע כסף בתאורה סולארית משום שהם חושבים כי היא לא תאיר בימי החורף החשוכים. להלן מספר עובדות שאולי יפיגו את החשש.

מה זו תאורה סולארית בעצם?

תאורה סולארית פועלת כמו כל מכשיר העובד על אנרגיה סולארית. לכל תאורה יש פאנל סולארי שממיר קרני UV מהשמש, לאנרגיה חשמלית . בעידן זה אנרגיה סולארית משמשת אותנו יותר ויותר כפתרון זול, זמין ואמין להפעלת מוצרים  חשמליים. יש לשים לב כי קרינת השמש היא הדבר החשוב ליצירת אנרגיה סולארית (ולא טמפ'), ולכן גם בימי החורף מתבצעת המרה של קרני השמש לאנרגיה חשמלית באמצעות פאנלים סולארים. עם זאת, יש לשים לב כי קצב יצירת האנרגיה כאשר ישנם ימים מעוננים הינו איטי יותר (בהשוואה לימי הקיץ), עקב העננים המשמשים מעין מסנן לחלק מקרני השמש.

 

האם תאורה סולארית עובדת בחורף?

תאורה סולארית עובדת ע"י הפיכת קרני UV לאנרגיה חשמלית וטעינת סוללות נטענות במשך היום ושימוש באנרגיה שנצברה במהלך הלילה.  הרבה אנשים טועים וחושבים שהתאורה לא תעבוד בחורף. הימים קצרים יותר, הלילות ארוכים יותר והמשמעות היא פחות שעות אור במהלך היום ויותר שעות לילה  בהן התאורה צריכה לפעול. עם זאת אין זה אומר שהתאורה הסולארית לא תהיה אפקטיבית.

יש מספר פרמטרים אשר גורמים לתאורה הסולארית לעבוד דווקא יותר טוב בחורף מאשר בימות הקיץ. כאשר הפאנל הסולארי מייצר חשמל וטוען את הסוללות, חשוב שהוא ישאר נקי ככל הניתן ורצוי שלא יתחמם ייתר על המידה. חימום יתר בעת טעינה יכול לגרום לו להיות פחות אפקטיבי, ולכן השימוש בפאנל סולארי במזג אויר קר יכול בפועל מאוד להועיל.

בנוסף, טעות נפוצה היא לחשוב שכאשר העננים מכסים את השמים לא מתבצעת טעינה של הסוללות ע"י הפאנל הסולארי. למרות שלקרני השמש יותר קשה לחדור דרך העננים, ישנה יצירה של אנרגייה חשמלית ע"י הפאנל הסולארי וטעינת הסוללות, אולם בקצב איטי יותר. עקב כךייתכן שהסוללות לא יטענו במלואן, דבר שיכול להוריד במקרים מסויימים את משך זמן התאורה בכ- 30% ( במקום 10 ש' בלילה, כ 7 ש' תאורה).

לסיכום ניתן לומר שקרני השמש מטעינות את הפאנל הסולארי, הפאנל נשאר קר יותר ואפקטיבי יותר ועל כן התאורה הסולארית תאיר את הכניסה לבית, שביל הגינה או תקשט את החצר גם בימות החורף הקרים.

 

5 טיפים לרכישת תאורה סולארית לשימוש בחורף

  1. תמיד כדאי להשקיע בתאורה סולארית באיכות גבוהה העומדת בסטנדטים גבוהים. תאורה סולארית עם פאנלים סולארים זולים יותר לא יצליחו להמיר כמות מספקת של אנרגיה מהשמש  לטעינת הסוללות בכדי להאיר בחורף.

  2. יש לקבוע את מיקום התאורה הסולארית במקום אופטימלי שהוא בד"כ בכיוון דרום, כך שהפאנל הסולארי יפנה לשמש. אם יש מכשולים בדרך המטילים צל, הפאנל הסולארי לא יצליח לייצר את כמות האנרגיה שהוא יכול.

  3. וודאו כי גופי התאורה עמידים בגשם ושהחלק בו מותקנות הסוללות אטום לגשם.

  4. אחריות. ודאו כי למוצר שרכשתם יש לפחות 6 חודשי אחריות.

  5. תבחרו את גופי התאורה שאתם אוהבים, בצבע שאתם אוהבים, בכדי להבטיח לכם גינה יפה בחורף לפחות כמו בקיץ.